Úvodní strana » Reference

Reference

Tepelné čerpadlo vzduch voda EcoAir 408, dvojdomek 172 m2, Mladá Boleslav

O tepelném čerpadle jsem začal uvažovat, když jsem zjistil, že roční náklady na vytápění a ohřev užitkové vody se neustále zvyšují. I druh vytápění kotlem na pevná paliva s neustálou obslužností a nepořádkem mě byl trnem v oku. Toto zjištění, mě přivedlo k rozhodnutí o změně systému vytápění mého rodinného domu.

 V roce 2014 probíhal program  NZÚ 2014, rozhodl jsem se na danou dotaci zaměřit a zvolit k vytápění a ohřevu teplé užitkové vody tepelné čerpadlo. Navštívil jsem výstavu FOR THERM v Praze kde jsem obešel vystavované firmy. Následně jsem obeslal vybrané firmy k návrhu montáže, stavební připravenosti, pomoci při realizaci dotace NZÚ 2014 a cenové nabídce na TČ.  Navštívilo mě několik techniků od renomovaných firem, ale od firmy Patriotgroup s.r.o. zastoupené panem Kovaříkem jsem dostal nejvíce informací a záruku vyřízení veškerých podkladů a od spolupracující firmy MB energy zastoupené panem Buňátem zase záruku kompletního vyřízení žádosti k dotaci NZÚ 2014.

Z tohoto důvodu jsem vybral firmu Patriotgroup k realizaci tepelného čerpadla a MB energy k realizaci žádostí a vypočtů na dotaci NZÚ 2014. Udělal jsem určitě dobře, protože vše co mi bylo slíbeno, se stalo. V realizaci dotací jsem nechal volné pole působnosti firmě MB energy zastoupenou panem Buňátem a musím konstatovat, že to bylo dobré rozhodnutí s profesionálním přístupem od dané firmy (práce, výpočty, žádosti aj.) byly tvořeny firmou do A do Z.

Začátkem měsíce října dle smlouvy firma Patriotgroup s.r.o. provedla demontáž stávajícího vytápění a montáž nového TČ EcoAir 408. Rovněž i zde musím vyzdvihnout preciznost a kvalitu práce zaměstnanců firmy Patriotgroup.

V současné době obsluhuji své vytápění přes internet a jsem maximálně spokojen s chodem a funkcí tepelného čerpadla. Rád bych vyzdvihl práci a profesionální přístup obou dvou firem, protože v dnešní době se moc nenosí být kvalitním, spolehlivým a profesionálním dodavatelem po celou dobu realizace a následném servisu. 

leden 2015
Jiří Hůlka

 


 

Ploché solární kolektory KPG 1 pro přípravu teplé vody pro domácnost, a později nainstalované tepelné čerpadlo vzduch -voda EcoAir 410, rodinný dům 160 m2, Doksy
  
Vážení pánové rád pochválím Vaší práci. 

U firmy PatriotGroup pana Kovaříka oceňujeme osobní přístup a ochotu řešit veškeré požadavky a drobné komplikace, profesionální realizaci za výhodných finančních podmínek s odbornou konzultací.

Velkou výhodou systému je i online monitoring stavu provozu tepelného čerpadla vzduch/voda, které využíváme. 

Není to jediná realizace. Máme od Vás na jiném objektu i solární ohřev TUV, který funguje skvěle.

Rád bych zmínil také vyřízení dotací z programu NZU2014 na solární systém s panem Buňátem, které proběhlo hladce.


leden 2015
Jiří Šimák

 


 

Tepelné čerpadlo vzduch voda EcoAir 408, dvojdomek 174 m2, Kunice

O změně způsobu vytápění jsme uvažovali již delší dobu vždy po součtu nákladů za topení kotlem. Konečné rozhodnutí jsme učinili na přelomu roku 2013 – 2014. Po ukončení topné sezóny jsme v dubnu 2014 náš kotel vyměnili za tepelné čerpadlo.

Udělali jsme si malé výběrové řízení a ze třech nabídek jsme si vybrali tepelné čerpadlo CTC EcoAir 408. Na jeho dodání a instalaci jsme spolupracovali s firmou MB energy-Pavel Buňát a Patriot Group.

S oběma dodavateli jsme byli maximálně spokojeni. Dodavatelé nám poskytli veškeré informace, propočty, rady, dokumentaci a samozřejmě i konečnou instalaci čerpadla. Vše proběhlo bez problémů a ve velmi krátké době.

S dodavatelem jsme stále v kontaktu. Když potřebujeme poradit v případě jiného nastavení kotle podle aktuální situace, stačí se domluvit telefonicky a někdo z firmy se osobně dostaví a pomůže.

Přes léto jsme využívali čerpadlo pouze k ohřevu vody na mytí. Jeho plná funkce se začala projevovat se začátkem podzimu. V celém domě máme konstantně příjemné teplo. Nemáme pocit chladu ani naopak „přetopení“. Také věříme ve výraznou úsporu při finálním zúčtování. K úspoře vlastně došlo okamžitě neboť jsme zároveň změnili tarif pro odběr elektrického proudu ze sazby D02 na D56.

Doporučujeme tento způsob vytápění a zároveň doporučujeme výše uvedené dodavatele.

 

listopad 2014
Ilona Kaňová a Martin Vagoun

 


 

Tepelné čerpadlo vzduch voda EcoAir 415, rodinný dům 208 m2, Pikovice

Po smrti manžela jsem byla postavena před rozhodnutí, jak dál naložit s dosluhujícím kotlem na pevná paliva. Dva roky jsem se poctivě snažila vytápět briketami a dřevem velký rodinný dům, ze kterého jsem ráno odjela a večer se vracela – jedním slovem zoufalost. Věděla jsem, že manžel o pořízení tepelného čerpadla vážně uvažoval, a protože mi to finanční situace umožňovala, začala jsem obcházet výstavy, pročítat diskuse, shromažďovat prospekty a cizí zkušenosti. Obešla jsem i několik domácností a nakonec jsem se letos v létě rozhodla pro firmu Patriot Group. Její zástupce pan Kovařík i  pan Buňát z energetické kanceláře MB energy s obdivuhodnou trpělivostí zvládli mé průběžné pochybnosti a obavy pramenící z absolutní technické neznalosti i beznaděj, jak si s tím vším sama poradím. Vyřešili za mne úplně všechno sami, včetně dotace, změny el.tarifu a následné technické podpory. Ujednání i realizace proběhly přesně v intencích domluvy a v termínu. Momentálně neřeším ani zabíhací provoz a ladění na podmínky našeho RD, protože díky IP adrese pan Kovařík řeší k mé maximální spokojenosti všechno ihned po telefonické domluvě sám. Dům je téměř třicet let starý, s původními okny a 24 hodin denně je doma konstantní teplo přesně podle mých požadavků, voda v boileru také. Tuto firmu proto doporučuji kudy chodím.

podzim 2014
Jana Chadimová

 

Nové Chytré Výhodné